سقط جنین عملی غیر اخلاقی و خطرناک

یکی از مهم ترین اختلافاتی که امروزه در میان جوامع بشری گسترده شده است، مربوط به سقط جنین می شود. فمینیست ها و اصولا تمام چپ گرا ها باور دارند که مادر باید در هر حالتی اجازه سقط جنین داشته باشد اما راست گرا ها باور دارند که این یک کار غیر اخلاقی است و با آن مخالفت می کنند. فارغ از این که هر انسانی می داند سقط جنین ( مگر در شرایطی که بارداری به سلامت مادر صدمه بزند ) عملی غیر انسانی است، این کار می تواند عوارض وحشتناکی نیز داشته باشد. ما در این مقاله ازشفایاب قصد داریم شما را با برخی از مهم ترین خطرات سقط جنین بیشتر آشنا کنیم.

خطرات سقط جنین

خطرات سقط جنین

مرگ مادر

بدون شک مهم ترین و اصلی ترین خطری که سقط جنین می تواند به همراه داشته باشد، مرگ مادران است. این موضوع بسیار جدی است به طوری که تحقیقات نشان می دهد در بسیاری از موارد، این عمل منجر به خونریزی های داخلی، عفونت های خطرناک، حاملگی بیرون از رحم و بی هوشی می شود. علاوه بر این خطرات بالقوه، از آنجایی که بیشتر کشور ها سقط جنین یک عمل غیر قانونی محسوب می شود، خانم ها مجبور می شوند این جراحی را در مراکز غیر قانونی و غیر بهداشتی انجام دهند که این کار باعث افزایش خطرات فوق می شود.

سرطان سینه

یکی دیگر از خطرات سقط جنین سرطان سینه می باشد. متاسفانه، در حالت عادی نیز نرخ ابتلا به این مشکل بسیار بالا است به طوری که آمار ها نشان می دهد از هر ۱۰ خانم، یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود. اما سقط جنین می تواند شانس ابتلا به این سرطان را تقریبا دو برابر کند. جالب است بدانید ۱۵ درصد خانم هایی که در سن جوانی ( زیر ۲۵ سال ) سقط جنین داشته اند، به این سرطان مبتلا می شوند. همچنین جالب است بدانید که سقط جنین باعث می شود که تشخیص این سرطان نیز سخت تر شود.

سرطان دهانه رحم

یکی دیگر از انواع سرطان که بعد از سقط جنین شانس ابتلا به آن بسیار افزایش پیدا می کند، سرطان دهانه رحم می باشد. سرطان دهانه رحم نیز از جمله سرطان های رایج در خانم ها محسوب می شود. آمار ها نشان می دهد تعداد افرادی که در طول سال با سرطان دهانه رحم دست و پنجه نرم می کنند، افزایشی ۱۵ درصدی داشته است. دانشمندان باور دارند که این موضوع ناشی از تغییرات هورمونی غیر عادی است که بعد از سقط جنین رخ می دهد. علاوه بر سرطان دهانه رحم، سرطان کبد و سرطان تخمدان نیز با این تغییرات هورمونی در ارتباط هستند.

پارگی دهانه رحم

از دیگر خطرات سقط جنین می توان به پارگی دهانه رحم اشاره کرد. جالب است بدانید بیش از ۱۵ درصد کسانی که سقط جنین انجام می دهند، در همان ماه اول دچار پارگی رحم می شوند که بیشتر آنها نیز نیاز به ترمیم و بخیه زدن دارند. پارگی های کوچکی که ایجاد می شوند را نمی توان با بخیه زدن ترمیم کرد که این موضوع نیز می تواند در آینده مشکلات شدید تری را برای مادر به همراه داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *