لیست عوارض احتمالی عمل پروتز سینه

پروتز سینه یکی از شایع ترین عمل های زیبایی به شمار می ورد که هدف از آن بزرگ کردن اندازه و حجم سینه می باشد. آمار ها نشان می دهد که تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ از این عمل جراحی استفاده کرده اند، نسبت به سال گذشته رشدی ۱۵ درصدی داشته است. با این که بیشتر پزشکان به شما اطمینان می دهند که این عمل هیچ گونه خطری ندارد اما شواهد نشان می دهد که پروتز سینه می تواند عوارضی نیز داشته باشد. اگر دوست دارید با برخی از مهم ترین عوارض پروتز سینه بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله از شفایاب همراهی کنید.

عوارض پروتز سینه

عوارض پروتز سینه

پاره شدن پروتز

پاره شدن پروتز یکی از مهم ترین خطراتی است که می تواند شما را تهدید کند. درست مانند سایر چیز هایی که توسط بشر ساخته شده است، پروتز نیز می تواند آسیب ببیند. البته در سال های اخیر پروتز ها را با ترکیب های بسیاری قوی و مدرنی تهیه می کنند که این کار شانس پاره شدن پروتز را به شدت کاهش می دهد. البته با این حال نیز برخی از افراد مدتی بعد از عمل، دچار این مشکل می شوند. البته این نکته را نیز باید بدانید که این پاره شدن، خطر آنچنانی ندارد و بیشتر به زیبایی سینه های شما آسیب وارد می کند.

درد

درد نیز از دیگر عوارض شایع پروتز سینه به شمار می رود که بیش از ۹۰ درصد افراد بعد از عمل جراحی آن را تا چند روز احساس می کنند. اگر برای تزریق پروتز، دکتر شما زیر عضله های سینه ها را برش بدهد، ممکن است که این درد نسبتا بیشتر باشد. البته امروزه جای هیچ نگرانی نیست چرا که می توان با استفاده از دارو های مسکن و کرم های شل کننده عضلات، از میزان این درد به اندازه زیادی کاست. معمولا این درد ها بعد از گذشت ۲ تا ۳ روز بهبود پیدا می کنند. اگر درد شما بیشتر از ۵ روز به طول انجامید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

تورم سینه ها و خون مردگی

یکی دیگر از مهم ترین عوارض پروتز سینه ها تورم و خون مردگی می باشد. این مورد بیشتر در خانم های بالای ۳۰ سال رخ می دهد. معمولا تورم سینه ها و خون مردگی در قسمتی که جراحی در آن انجام شده، امری طبیعی می باشد. اگر این مشکلات بعد از گذشت یک هفته بهبود پیدا نکرد، بهتر است خود را به پزشک متخصص نشان دهید. میزان و اندازه این خون مردگی و تورم نیز به عوامل مختلفی از جمله سن، نوع جراحی، قسمت برش داده شده و بدن بیمار بستگی دارد.

دشواری در تشخیص سرطان سینه

بسیاری باور دارند که عمل پروتز سینه ممکن است به سرطان سینه منجر شود اما این در حالی است که هیچ تحقیق رسمی و مدرکی در این مورد وجود ندارد. با این حال یکی از ایراد هایی که به این عمل گرفته می شود این است که پروتز باعث دشواری در تشخیص این سرطان می شود. معمولا ترکیباتی که به عنوان پروتز به سینه ها تزریق می شوند عایق پرتو ها هستند و به همین دلیل عکس ها و سونوگرافی نمی تواند بافت اصلی سینه ها را تشخیص دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *