درمان سوزش گلو با راه‌های ساده و کاربردی

سوزش گلو یکی از مشکلات شایعی است که در فصول سرد سال افزایش پیدا می کند. این سوزش در بسیاری از موارد می تواند ناشی از بیماری های ساده ای مانند سرما خوردگی و یا آنفولانزا باشد. شاید در بعضی از موارد بسیار نادر این سوزش ناشی از بیماری های خطرناک و مزمن باشد. از آنجایی که این مشکل تقریبا برای هر فردی اتفاق می افتد، بهتر است با برخی از راه های ساده برای برطرف کردن آشنا باشید. ما در این مقاله از شفایاب سعی می کنیم شما را با ۴ ماده ساده برای درمان سوزش گلوبیشتر آشنا کنیم.

درمان سوزش گلو

درمان سوزش گلو

استفاده از عسل

یکی از مهم ترین موادی که می تواند به شما در درمان سوزش گلو کمک کرده و در هر خانه ای نیز پیدا می شود، عسل است. استفاده از این روش بسیار متداول و قدیمی است به طوری که حتی به آن در کتیبه های مصری نیز اشاره شده است. عسل سرشار از ترکیبات ضد عفونی کننده و آنتی باکتریال می باشد و به همین دلیل می تواند شما را از شر عواملی که باعث عفونت شده اند، خلاص کند. برای این که به نتیجه بهتری دست پیدا کنید، توصیه می شود که چند قاشق از این خوردنی را با آب لیمو مخلوط کنید.

استفاده از آویشن

آویشن یکی از مهم ترین گیاهان دارویی است که می تواند به شما در درمان و پیشگیری از بسیاری بیماری های مزمن کمک کند. بررسی ها نشان می دهد که این گیاه سرشار از خواص آنتی باکتریال و آنتی اکسیدانی است و به همین دلیل می توان از آن برای از بین بردن عفونت های گلو استفاده کرد. علاوه بر این، جالب است بدانید که آویشن یک ضد التهاب بسیار قوی نیز به شمار می رود. برای استفاده از این گیاه توصیه می شود که ۵۰ گرم از آن را جوشانده و سپس چند بار در طول روز به عنوان دمنوش استفاده کنید.

استفاده سرکه سیب

یکی دیگر از مواد ساده ای که می تواند در درمان سوزش گلو و همچنین گلو درد نقش داشته باشد، سرکه سیب می باشد. این ماده در هر خانه ای یافت می شود اما سرشار از ترکیبات بی نظیر ضد التهابی و ضد میکروبی می باشد. بدین منظور توصیه می شود که سرکه سیب را با مقداری آب گرم مخلوط کرده و سپس شب ها قبل از خوابیدن آن را قرقره کنید. اگر طعم سرکه سیب را دوست ندارید، می توانید به آن مقداری عسل اضافه کرده و سپس از آن به صورت خوراکی مصرف کنید.

استفاده از رازیانه

از دیگر گیاهان دارویی مهم که باعث درمان سوزش گلو می شوند، می توان به رازیانه اشاره کرد. این گیاه قادر است به صورت قابل توجه ای شما را از شر عفونت های گلو خلاص کند. جالب است بدانید که از عصاره این گیاه در ساخت بسیاری از دارو های آنتی باکتریال استفاده می شود. معمولا دمنوش های رازیانه در عطاری های موجود است، در غیر این صورت نیز شما می توانید خودتان با ۱۵ دقیقه جوشاندن آن، این دمنوش های بی نظیر و فوق العاده را در خانه تهیه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *