درخشان:‌ پرسپولیس مقابل تراکتور به تنگنای تاکتیکی رسید/ کالدرون باید ضعف‌ها را پیدا کند نه من

حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزای فارس، در خصوص شکست تیم پرسپولیس مقابل تراکتور در هفته دوم لیگ برتر گفت:‌  واقعیت این است که باید بپذیریم پرسپولیس بازی خوبی انجام نداد هر چند که در بازی همه چیز برابر بود اما این انتظار می‌رفت که بازیکنان پرسپولیس روان‌تر و بهتر بازی کنند چرا که این بازیکنان چند سال است کنار هم بازی می‌کنند و انتظار همه ما این بود که بازی روان‌تری را از آنها شاهد باشیم که این طور نشد.بازیکنان بی‌برنامه و سردر گم بودند و همه چیز به هم پیچیده بود. در نیمه اول این بازی هیچ چیزی نداشت اما در نیمه دوم همه به نظر می‌آمد که کالدرون با تعویض‌هایی که انجام می‌داد نشان داد که پلن B ندارد. در نیمه دوم دو مهاجم به زمین آمدند و دو مدافع کناری از زمین بیرون رفتند که همین مسئله باعث شد تا پرسپولیس به بازی مستقیم روی بیاورد. این مسئله به سود تراکتور شد و کار آنها را راحت کرد چرا که همه توپ‌های اول را می‌زدند و پرسپولیس دچار تنگنای تاکتیکی شد که راهکاری هم برای خارج شدن از آن نداشت. 

وی در خصوص خنثی بودن خط حمله پرسپولیس در این بازی تصریح کرد: دلیل این مسئله این بود که هافبک‌ها خیلی خوب مهاجمان را تغذیه نکردند و دیدید که پرسپولیس موقعیت گل آنچنانی نداشت. این مسئله سرعت تهاجمی پرسپولیس را کم کرد و از طرفی پرسپولیس بازیکن خلاقی در زمین نداشت. مدافعان تراکتور هم با بستن فضای بازی اجازه حرکت به پرسپولیسی‌ها را ندادند. 

سرمربی اسبق پرسپولیس درباره آینده این تیم با وضعیت فعلی افزود: به نظر من پرسپولیس باید خیلی فراتر از این بازی کند چرا که بازیکنان این تیم سه سال است که کنار هم حضور دارند  و همه ما انتظار داریم که پرسپولیس خیلی بهتر از این بازی کند. ما در دو بازی اخیر برنامه خاصی از پرسپولیس ندیدیم و باید سریع‌تر تدبیری اندیشیده شود. 

درخشان در خصوص اینکه سردرگمی بازیکنان پرسپولیس به دلیل تغییر تاکتیک این تیم بوده یا اینکه مشکلات فنی وجود دارد، گفت: این حرف را قبول ندارم چرا که یک مربی در طول بازی هم بارها تغییر تاکتیک می‌دهد. مگر برانکو هم تغییر تاکتیک نمی‌داد؟ به نظر من این مسئله به توانایی کادر فنی برمی‌گردد و باید سریع‌تر فکری برای این مسئله انجام شود. 

وی درباره تعطیلات لیگ و فرصتی که پرسپولیس برای آماده‌سازی دارد،‌اظهار داشت: این دو هفته فرصت خوبی برای پرسپولیس است تا کادر فنی‌اش بتوانند معایب را پیدا کنند چرا که با نفراتی که پرسپولیس دارد، باید روان‌تر و بهتر از این ظاهر شود،‌ اما ما می‌بینیم که بازیکنان در زمین گرفتار چند پاس سالم هستند. البته در خط دفاع بازیکنان پاس‌کاری خوبی انجام می‌دادند، اما در جلوی زمین این مشکل کاملاً احساس می‌شد. 

سرمربی اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که پیشنهاد شما برای برطرف شدن مشکلات تاکتیکی پرسپولیس چیست، گفت: من هیچ پیشنهادی ندارم چرا که این وظیفه سرمربی تیم است که ضعف‌های تیمش را پیدا کند.

انتهای پیام/ا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *