بهترین راه‌های پیشگیری از عفونت واژن

عفونت واژن شایع ترین نوع عفونت در خانم ها به شمار می رود که می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. از جمله مهم ترین این دلایل می توان به برخی از موارد مانند باکتری ها، قارچ ها و التهاب اشاره کرد. معمولا این عفونت ها چندان حاد نیستند و شما می توانید آنها را با برخی از آنتی بیوتیک های ساده و یا مواد طبیعی ضد عفونی کننده درمان کنید. با این حال بهتر است که حتی المقدور از ابتلا به این مشکل جلوگیری کنید. ما در این مقاله از شفایاب شما را با برخی از راه های پیشگیری از عفونت واژنبیشتر آشنا کنیم.

پیشگیری از عفونت واژن

پیشگیری از عفونت واژن

عدم استفاده از محرک ها

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، یکی از مهم ترین عواملی که می تواند باعث ایجاد عفونت واژن شود، التهاب است. کارشناسان باور دارند که استفاده از مواد محرک یکی از عواملی است که می تواند واژن شما را مورد التهاب قرار دهد. استفاده از تامپون های معطر، پد واژنی و صابون های شیمیایی از جمله مهم ترین این موارد به شمار می روند. علاوه بر این، در هنگام دوش گرفتن مواظب باشید که کف صابون وارد واژنتان نشود چرا که ترکیبات صابون شیمیایی بوده و پوست را تحریک می کنند.

عدم استفاده از دوش واژینال

یکی از ساده ترین راه های پیشگیری از عفونت واژن مربوط به پرهیز از است دوش های واژینال می شود. بسیاری از خانم ها باور دارند که برای تمیز کردن واژن خود حتما باید از این دوش ها استفاده کنند اما دانشمندان باور دارند که این دوش ها، خودشان از جمله دلایل اصلی ابتلا به عفونت به شمار می روند. استفاده مدام از دوش واژینال باعث می شود که در تعادل ارگانیسم های زنده و طبیعی موجود در واژن اختلال ایجاد شود. همچنین جالب است بدانید که این دوش هیچ کمکی به درمان و حتی کاهش عفونت نمی کند.

استفاده از کاندوم لاتکس

متاسفانه گونه ای انگل وجود دارد که می تواند از راه ارتباط جنسی به افراد مختلف منتقل شود. اگر این انگل در آقایان باشد منجر به عفونت ادراری شده و در خانم ها نیز عفونت واژن را ایجاد می کند. یکی از بهترین روش هایی که می تواند به شما در پیشگیری از این مشکل کمک کند، استفاده از لوازم پیشگیری کننده از جمله کاندوم لاتکس می باشد. کارشناسان باور دارند که هیچ گونه بیماری از طریق این جنس کاندوم منتقل نمی شود و به همین دلیل بهتر است از آنها استفاده کنید.

استفاده از لباس زیر نخی

مطالعاتی که در سال ۲۰۱۱ توسط گروهی از دانشمندان دانشگاه پزشکی مینه سوتا آمریکا صورت گرفته نشان می دهد که جنس لباس های زیر نیز می توانند بر روی عفونت واژن تاثیر داشته باشند. آنها اعتقاد دارند که استفاده از لباس زیر های نخی و یا جوراب شلواری هایی که از این جنسی هستند، می تواند شانس ابتلا به این بیماری را تا ۵۰ درصد کاهش بدهد. همچنین جالب است بدانید که خوابیدن بدون لباس زیر نیز قادر است از ابتلا به عفونت واژن قارچی پیشگیری کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *